Nowa siedziba POM NR 5

Nowa siedziba POM NR 5

Od dzisiaj tj. 20 maja br. Punkt Obsługi Mieszkańca / POM/ nr 5 ma nową siedzibę.

– Cieszę się, że POM został otwarty w Karbiu. Roboty adaptacyjne lokalu trwały od września ubiegłego roku. Trochę były opóźnione przez pandemię.

 – mówi Monika Trzcionkowska, dyrektor Bytomskich Mieszkań.

POM nr 5, tak jak i pozostałe POM-y odpowiedzialny jest za utrzymanie techniczne  zasobu mieszkaniowego i lokali użytkowych gminy Bytom. Realizuje zadania w zakresie administracyjnym, rozliczeń i finansów. Obsługuje 102 budynki z  garażami  i ogródkami  przydomowymi oraz mieszkania we Wspólnotach Mieszkaniowych w Karbiu i Miechowicach. /Dokładny wykaz adresowy budynków znajduje się na stronie Bytomskich Mieszkań w zakładce ,,POM” – Wykaz zasobów/.

Czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.30, a w każdy poniedziałek do 17.30. – Jednak ze względu na obecną sytuację – zagrożenie epidemiologiczne prosimy, by klienci kontaktowali się z nami telefonicznie, poprzez pocztę lub drogą e-mail – dodaje Zbigniew Baszak, kierownik POM nr 5.

Telefon 32 810 10 15 lub e-mail pom5@bm.bytom.pl

Przypomnijmy. POM nr 5 funkcjonował w Miechowicach do połowy 2016 roku. Potem został przeniesiony do centrum Bytomia. Funkcjonował z POM nr 1 pod jednym adresem.

– Wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców, tej części miasta, w ubiegłym roku zapadła decyzja o przywróceniu siedziby POMu w Karbiu – dodaje M. Trzcionkowska.

W czerwcu 2019 r. w ramach usuwania szkód górniczych w nieczynnym lokalu użytkowym  na   ul. Miechowickiej 34 na zlecenie przedsiębiorcy górniczego wypoziomowano i ułożono nową posadzkę z płytek ceramicznych pod potrzeby przyszłej siedziby POMu.

We wrześniu 2019 r. ze środków gminy w ramach zamówienia publicznego dokonano naprawy papowego pokrycia dachu nad całym lokalem. 14 lutego  br. rozpoczęto remont pomieszczeń, który został wykonany i zakończony 31 marca 2020 r. Od 15-19 maja br. przeniesione wyposażenie  biur, zainstalowano  komputery i pozostały sprzęt. W ramach remontu przygotowano cztery pomieszczenia biurowe dla ośmiu stanowisk pracy.