Będą lokale socjalne

Będą lokale socjalne

W siedzibie Bytomskich Mieszkań podpisano umowę na utworzenie 34 lokali socjalnych. Remont lokali jest częścią większego projektu pn. „Utworzenie Centrum Usług Społecznych oraz lokali socjalnych, wspomaganych i chronionych w Bytomiu (Śródmieście i Rozbark)” współfinansowanego w ramach Regionalnego Programu Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Całkowita wartość projektu wynosi 16 082 815,80 zł, przy czym dofinansowanie UE to ponad 13,5 mln zł.

Wspomniane wyżej lokale, to obecnie pustostany. Znajdują się w Śródmieściu oraz na Rozbarku. Projekt realizowany będzie w systemie zaprojektuj i buduj. Wykonawca w terminie 6 miesięcy od daty podpisania umowy wykona projekt budowany i na jego podstawie przeprowadzi remont lokali.

  • Przedmiotem wyżej wspomnianego projektu jest utworzenie Centrum Usług Społecznych przy ul. Piekarskiej 39, a także całościowy remont budynków zlokalizowanych przy ul. Siemianowickiej, Witczaka, Żeromskiego oraz Kochanowskiego. Zagospodarowane będzie także ich otoczenie – wyjaśnia Monika Trzcionkowska, dyrektor Bytomskich Mieszkań.

Przypomnijmy, w styczniu br. podpisano umowę na projekt i kompleksowy remont budynku przy ul. Piekarskiej 39, gdzie docelowo będzie Centrum Usług Społecznych. Na ukończeniu są już prace projektowe, niebawem zaczną się prace budowlane.