Wymienimy przeszło 500 okien

Wymienimy przeszło 500 okien

Dzięki pozyskaniu przez nasze miasto dofinansowania z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii będziemy mogli zrealizować ważną inwestycję dla bytomian, którzy mieszkają w zasobach zarządzanych przez Bytomskie Mieszkania.

– Stan części miejskich budynków pozostawia wiele do życzenia, dlatego ciągle przekazujemy dodatkowe środki na remonty mieszkań  – mówi Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia

W pierwszej kolejności miejska jednostka wymieni okna w 60 lokalach. Postępowanie przetargowe zostało już ogłoszone. Bytomskie Mieszkania czekają na oferty – podkreśla Waldemar Gawron, zastępca prezydenta Bytomia.

Inwestycja „Wymiana stolarki okiennej w budynkach mieszkalnych w Gminie Bytom w ramach ograniczania niskiej emisji” zostanie zrealizowana dzięki pozyskaniu przez gminę Bytom środków zewnętrznych z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. W 100 procentach zrealizowana będzie z pozyskanych środków, a koszt wyniesie 1 951 261 zł.

W pierwszym etapie inwestycji wymienione zostaną okna w 60 lokalach w budynkach między innymi przy ulicach: Romanowskiego, Tuwima, Głowackiego, Broniewskiego, Orzegowskiej, Krupińskiego, Grota-Roweckiego, Reptowskiej, Miechowickiej, Tomasza, 9 Maja, Rydza – Śmigłego, Konstytucji, Huta Julia, Obywatelskiej, Górnośląskiej, Krupińskiego, Hallera, Smolenia, Nickla, Hlonda, Komisji Edukacji Narodowej, Świętochłowickiej czy Armii Krajowej.

Jesteśmy na etapie zakończenia I przetargu na wymianę zużytych i zniszczonych okien na stolarkę okienną o wysokich parametrach termoizolacyjnych – mówi Monika Trzcionkowska, dyrektor Bytomskich Mieszkań. Kolejne przetargi na wymianę okien planujemy w ponad 150 lokalach. Część z nich podlega jednak ochronie konserwatorskiej. W tym zakresie współpracujemy z konserwatorem zabytków zarówno miejskim, jak i wojewódzkim. Nowe okna będą z jednej strony odporne i łatwe w utrzymaniu, a z drugiej zachowany zostanie zabytkowy charakter budynku – dodaje Monika Trzcionkowska.

Warto podkreślić, że projekt wymiany okien realizowany jest w ramach programu ograniczenia niskiej emisji i ma na celu zmniejszenie strat w cieple, a tym samym wpłynąć na poprawę środowiska naturalnego poprzez mniejsze zużycie energii do ogrzewania mieszkań.

Projekt „Wymiana stolarki okiennej w budynkach mieszkalnych w Gminie Bytom w ramach ograniczania niskiej emisji” w całości powinien zakończyć się zgodnie z planem do 31 grudnia 2020 roku.

źródło: www.bytom.pl