Rusza III edycja konkursu „Lokal na kulturę”

Rusza III edycja konkursu „Lokal na kulturę”

– Trzecia edycja konkursu, tak jak i poprzednie to zaproszenie również dla osób, które same wcześniej upatrzyły sobie lokal, w którym chciałyby prowadzić działalność artystycznąwyjaśnia Monika Trzcionkowska, dyrektor Bytomskich Mieszkań. Zgłoszenia przyjmowane będą od 15 października br.

I tak samo, jak w poprzedniej edycji do listy lokali zaproponowanych przez miasto, dołączą propozycje przyszłych najemców, którzy sami będą mogli zasugerować siedzibę swojej działalności spośród pomieszczeń z zasobów gminy.

Lokale mogą znajdować się na terenie całego miasta. Warunkiem jest to, że musi być to lokal gminnym. Nie może być też zawieszony np. z przyczyn technicznych lub formalno – prawnych – dodaje dyrektor BM.

Ideą programu „Lokal na kulturę” jest wyłonienie najemców lub dzierżawców lokali, którzy będą prowadzili tam działalność kulturalną, artystyczną lub twórczą. Do konkursu może się zgłosić każdy, a o tym do kogo ostateczne otrzyma lokal, zadecyduje komisja. Osobom z najciekawszym pomysłem zaproponowana zostanie atrakcyjna oferta najmu lub dzierżawy.

Przyszły najemca lub dzierżawca najpierw będzie musiał wyremontować lokal i w tym czasie będzie płacił symboliczny czynsz – 1 zł netto za mkw. (nie dłużej niż 12 miesięcy). Po tym okresie wysokość czynszu ustalona zostanie na poziomie kosztów utrzymania danego lokalu w nieruchomości (w zależności od lokalizacji stawka czynszu może się różnić).

Przypomnijmy.  Laureatką pierwszej edycji konkursu została Agata Maciejaszek. Zdecydowała się przenieść swój sklep “Odpady spod lady” z ul. Zaułek do korzystniejszej lokalizacji, przy ul. Powstańców Warszawskich 16.

W drugiej edycji konkursu podpisano umowy  z Panią  Aleksandrą Rożeńską, która otworzyła „ Koci Gościniec”  – edukacyjną kawiarnię przy ul. Dworcowej 3 oraz z Panem  Markiem Fabianem na Pracownię Ceramiczną przy ul. Katowickiej 7/13.

Zgłoszenia proponowanych lokali przyjmowane będą od 15 października do 16 listopada 2020 r. w Dziale Eksploatacji i Lokali Użytkowych przy ul. Zielnej 25 b w Bytomiu, pokój nr 16d. Telefon 32 532-59-38 lub 32 532-59-39.

Nasze propozycje do III edycji konkursu:

  • Pl. Kościuszki 10/11 II piętro pow. 33,71m2
  • Pl. Kościuszki 10/12 II piętro o pow. 57,34m2
  • ul. Witczaka 99/7 parter o pow. 61,20m2 i piw. 3,10m2