Kot…mile tu widziany

Kot…mile tu widziany

– Jest takie miejsce w Bytomiu, gdzie można  oswoić się z kotem, gdzie prowadzone są zajęcia edukacyjne dla najmłodszych i gdzie pijąc herbatę czy kawę można poznać i zaadoptować zwierzaka – mówi Monika Trzcionkowska, dyrektor Bytomskich Mieszkań. To „Koci Gościniec” –  kawiarnia, która została utworzona, w ramach II edycji konkursu „Lokal na kulturę”.   

Przypomnijmy. Ideą programu „Lokal na kulturę” jest wyłonienie najemców lub dzierżawców lokali, którzy będą prowadzili tam działalność kulturalną, artystyczną lub twórczą. Do konkursu może  zgłosić się każdy. Osobom z najciekawszym pomysłem zaproponowana zostanie atrakcyjna oferta najmu lub dzierżawy.

W drugiej edycji konkursu podpisano umowę m.in. z  Aleksandrą Rożeńską, która otworzyła „ Koci Gościniec”  – edukacyjną kawiarnię w Bytomiu przy ul. Dworcowej 3.

Na kanapach, stolikach, fotelach drapakach leżą koty, kotki i kociaki. Obecność człowieka wcale im nie przeszkadza. Są piękne, czyste, pachnące…jednym słowem bardzo zadbane.

Babunia, Tadziu, Gaweł, Pola, Feliś, Patka to tylko kilka  z jedenastki, która czeka na swój nowy dom. A ludzie przychodzą, głaszczą, przytulają i…adoptują. Piątka rezydentów, już znalazła swoje nowe kocie miejsce.

– To miejsce stworzone z miłości do kotów i kawy – głosi napis przed wejściem do lokalu i całkowicie się, z tym zgadzam. Klimat i atmosfera jest tu niepowtarzalna – mówiła Monika Trzcionkowska, dyrektor Bytomskich Mieszkań podczas wizyty w tej kociej kawiarni.

Powyższe potwierdza  Joanna Nowak – Kogut, zastępca dyrektora BM. I choć żadna z Pań kociaka nie zaadoptowała /a było już blisko/, to w pełni są wytłumaczone. Pani dyrektor, jako miłośniczka kotów jest „mamą” dla Borysa i Ola zaś Joanna Nowak – Kogut ma już „uregulowane relacje” między Bellą /sunia/, a kotem syberyjskim o pięknej nazwie Persi.

– Koci Gościniec to magiczne miejsce, gdzie mamy bliski kontakt z naszymi kocimi kuzynami. To lokal na kulturę przez duże K – dodaje dyrektor BM.

W najbliższym czasie odwiedzimy kolejne lokale na kulturę  m.in.  „Pracownię Ceramiczną”  przy ul. Katowickiej oraz  “Odpady spod lady” /ul. Powstańców Warszawskich 16/.

Przypominamy także, że do  16 listopada można zgłaszać swoje pomysły do III edycji konkursu.