Mimo pandemii duże odpracowanie zadłużenia

Mimo pandemii duże odpracowanie zadłużenia

212 790, 88 złotych – tyle od początku tego roku, do końca października odpracowano zadłużenia na rzecz gminy. – Jest to duża kwota, tym bardziej, że zadłużenie odpracowywane jest podczas pandemii – mówi Monika Trzcionkowska, dyrektor Bytomskich Mieszkań

Do  listopada br. swoje zadłużenie odpracowywało 81 osób. Przez cały ubiegły rok  – 101 osób. – Panowie w większości zgłaszali się do prac porządkowych i konserwatorskich. Panie do prac porządkowych, a także jako pomoc przy dzieciach w przedszkolu, a  były też panie z aktualną tzw. książeczką sanepidowską, co pozwoliło im  nawet na pomoc  w kuchni  – oświadcza Agnieszka Krakowian z Działu Windykacji Bytomskich Mieszkań.

Warto także podkreślić, że niektóre z osób odpracowujących swoje zaległości znalazły następnie zatrudnienie na umowę o pracę lub umowę zlecenie.

Przypomnijmy, że wszystkim zadłużonym  wobec Bytomskich Mieszkań składane są propozycje zmniejszenia długu, które dopasowane są indywidualnie do możliwości każdej osoby:
– ulgi w postaci rozłożenia zaległości na raty,
– zamiana lokali na mniejsze, co prowadzi do obniżenia kosztów  utrzymania mniejszych metrażowo mieszkań i możliwość spłaty posiadanych zobowiązań,
– odpracowania należności za lokale mieszkalne poprzez wykonywanie drobnych prac jak: sprzątanie, malowanie, pomoc w pracach remontowych czy utrzymywaniu czystości w budynku i jego otoczeniu.

– Analizujemy każdą sprawę pod kątem możliwości finansowych dłużnika, a także jego sytuację  rodzinną. Proponujemy zadłużonym lokatorom różne warianty spłaty zadłużenia, a do każdego z nich podchodzimy indywidualnie – podkreśla Monika Trzcionkowska.