Wymiana stolarki okiennej dobiegła końca

Wymiana stolarki okiennej dobiegła końca

Z końcem grudnia zakończona została ważna inwestycja dla mieszkańców Bytomia, którzy mieszkają w zasobach zarządzanych przez Bytomskie Mieszkania. Wymieniono około 800 okien w blisko 190 lokalizacjach. Całkowita wartość przedsięwzięcia, to 1.947.996,81 zł

Przypomnijmy. „Wymiana stolarki okiennej w budynkach mieszkalnych w Gminie Bytom w ramach ograniczania niskiej emisji” była realizowana dzięki pozyskaniu przez gminę Bytom środków zewnętrznych z Górnośląsko – Zagłębiowskiej Metropolii. Miasto na ten cel pozyskało dotację celową w wysokości 100 procent wartości projektu.  

Rzeczowa realizacja została rozpoczęta w III kwartale 2020 i trwała do końca grudnia 2020 roku. Bytomskie Mieszkania przeprowadziły 7 postępowań o udzielnie zamówienia publicznego. Łącznie podpisano 16 umów.

Zużyte i zniszczone okna zostały wymienione na stolarkę okienną o wysokich parametrach termoizolacyjnych.

– Praca była intensywna, ale efekty już widać – mówi Monika Trzcionkowska, dyrektor Bytomskich  Mieszkań. – Wiele okien znajdowało się w budynkach, które podlegają ochronie konserwatorskiej. W tym zakresie ściśle współpracowaliśmy z konserwatorem zabytków zarówno miejskim, jak i wojewódzkim. W tych lokalizacjach nowe okna nie tylko są odporne i łatwe w utrzymaniu, ale co najważniejsze zachowany został  zabytkowy charakter budynków – dodaje dyrektor BM.

Oprócz wymiany okien w budynkach mieszkalnych, nowej stolarki okiennej doczekało się m.in. Przedszkole Miejskie nr 2 oraz nr 16.

Warto także podkreślić, że projekt wymiany okien realizowany był w ramach Programu ograniczenia niskiej emisji w roku 2020. Jego celem jest nie tylko zmniejszenie zużycia energii cieplnej, ale i działania związane z redukcją niskiej emisji, która  przekłada się na lepsze warunki życia mieszkańców naszego miasta.