Przypominamy. Do 31 marca br. przyjmowane będą zgłoszenia do kolejnej  edycji konkursu „Lokal na kulturę”.

Przypominamy. Do 31 marca br. przyjmowane będą zgłoszenia do kolejnej  edycji konkursu „Lokal na kulturę”.

– Trzecia edycja konkursu, tak jak i poprzednie to zaproszenie również dla osób, które same wcześniej upatrzyły sobie lokal, w którym chciałyby prowadzić działalność artystyczną – wyjaśnia Monika Trzcionkowska, dyrektor Bytomskich Mieszkań.

I tak samo, jak w poprzedniej edycji do listy lokali zaproponowanych przez miasto, dołączą propozycje przyszłych najemców, którzy sami będą mogli zasugerować siedzibę swojej działalności spośród pomieszczeń z zasobów gminy.

– Lokale mogą znajdować się na terenie całego miasta. Warunkiem jest to, że musi być to lokal gminny. Nie może być też zawieszony np. z przyczyn technicznych lub formalno – prawnych – dodaje dyrektor BM.

Przypomnijmy. Ideą programu „Lokal na kulturę” jest wyłonienie najemców lub dzierżawców lokali, którzy będą prowadzili tam działalność kulturalną, artystyczną lub twórczą. Do konkursu może się zgłosić każdy, a o tym kto ostateczne otrzyma lokal, zadecyduje komisja. Osobom z najciekawszym pomysłem zaproponowana zostanie atrakcyjna oferta najmu lub dzierżawy.

Przyszły najemca lub dzierżawca najpierw będzie musiał wyremontować lokal i w tym czasie będzie płacił symboliczny czynsz – 1 zł netto za mkw. (nie dłużej niż 12 miesięcy). Po tym okresie wysokość czynszu ustalona zostanie na poziomie kosztów utrzymania danego lokalu w nieruchomości (w zależności od lokalizacji stawka czynszu może się różnić).

Zdjęcie lokalu przy ul. Witczaka

Poniżej

– wykaz lokali proponowanych przez BM wraz ze zdjęciami,

– formularze oferty