Będą kolejne lokale socjalne

Będą kolejne lokale socjalne

Powstaną lokale socjalne w budynku przy Kochanowskiego 15. Bytomskie Mieszkania rozstrzygnęły przetarg na jego  modernizację. Umowa z wykonawcą została podpisana.  

Celem inwestycji jest utworzenie 8 lokali o najmie socjalnym. Wszystkie wyposażone zostaną w łazienki oraz indywidualne ogrzewanie gazowe.

– Zakres robót obejmuje: remont części wspólnych budynku czyli remont dachu, klatki schodowej, ocieplenie budynku. Pełną modernizację przejdą też same lokale. Zagospodarowany zostanie również  teren wokół budynku – wylicza Monika Trzcionkowska, dyrektor Bytomskich Mieszkań.

Od momentu podpisana umowy – wykonawca będzie miał 13 miesięcy na realizację całego przedsięwzięcia, czyli wykonanie projektu, jak i robót, mających na celu remont budynku.

Inwestycja jest możliwa dzięki pozyskaniu przez miasto dofinansowania z Unii Europejskiej. Koszt całkowity  ponad 2,8 ml złotych. Dofinansowanie w ramach projektu wynosi 95%.

Przypomnijmy, że w tym roku oddano już 54 lokale gminne osobom lub rodzinom uprawnionym do zawarcia umowy najmu lokalu socjalnego. Chodzi o budynek przy ul. Siemianowickiej 105b.

Na zdjęciu budynek przy ul. Siemianowickiej tak było, a tak prezentuje się teraz.