„Wy pytacie, my odpowiadamy”

„Wy pytacie, my odpowiadamy”

Dziękujemy za nadesłane pytania i przypominamy, że wszelkie zapytania lub prośby o wyjaśnienie interesującego Państwa tematu proszę wysyłać mejlowo na adres pytanie@bm.bytom.pl.

Pani Joanna pyta: „Jestem zainteresowana lokalem użytkowym z przeznaczeniem na prowadzenie działalności gospodarczej. Chciałabym się dowiedzieć jak wygląda proces starania się o konkretny lokal?

Natomiast Pan Sebastian prosi o wyjaśnienie dlaczego podczas remontu kamienicy przy ul. Hutniczej 2 nie został wykonany remont na strychu.

Poniżej wyjaśniamy:

Lokale użytkowe

Wszystkie wolne lokale użytkowe znajdują się na naszej stronie internetowej archiwum.bm.bytom.pl w zakładce lokale użytkowe.
Jedną z najważniejszych czynności niezbędnych do wydzierżawienia lokalu na działalność gospodarczą jest kontakt z administratorem danego adresu, którym jest Pani zainteresowana.

Nad adresami lokali użytkowych znajduje się adres Punktu Obsługi Mieszkańców. Tam właśnie znajdują się szkice, dokumenty techniczne oraz klucze z lokalu.

Po odszukaniu lokalu, który Pani odpowiada zapraszamy na ul. Zielną 25b, gdzie złoży Pani ofertę na dany lokal ( oferta zawiera jedynie dane oferenta, adres oraz rodzaj działalności, jaki będzie w lokalu wykonywany).

W odpowiedzi na Pani ofertę prześlemy zaproszenie na negocjacje stawki czynszu za 1m2 netto zawierające datę oraz informacje o dokumentnych niezbędnych do podjęcia z nami rozmów.

Zachęcamy także do zapoznania się z regulaminem negocjacji dostępnym na naszej stronie internetowej. Tu też, co parę miesięcy pojawia się informacja o nowym przetargu, wtedy na liście są „świeżo” zwolnione lokale użytkowe.

Kamienica przy ul. Hutniczej 2

Uprzejmie informujemy, że w zakresie remontu z tytułu usuwania szkód górniczych w budynku przy ul. Hutniczej 2 ujęte były m.in.: naprawy ścian, sufitów  wraz z przetarciem tynków i malowaniem.

Z powodu nieszczelności połaci dachowej nastąpiło uszkodzenie belek stropowych nad mieszkaniem nr 6, co spowodowało, że przed naprawą tynków stropów konieczna jest wymiana belek stropowych i odtworzenie powierzchni stropów. Zakres robót związany z remontem stropu nie jest związany z remontem z tytułu usuwania szkód górniczych. W związku, z tym nie było możliwe wykonanie zaplanowanych robót związanych z naprawą sufitów w lokalu nr 6.

Remont dachu budynku przy ulicy Hutniczej 2 oraz remont stropu nad mieszkaniem nr 6 jest ujęty w planie na rok 2021.  Przewiduje się wykonanie tych  robót  na przełomie II i IV kwartału 2021 r.