W trakcie remontu….

W trakcie remontu….

…jest budynek przy ul. Konstytucji 52. Planowane zakończenie robót jeszcze w maju 2021 r.. Pod koniec czerwca br. zakończą się roboty remontowe / w ramach konserwacji/ klatki schodowej w budynku przy ul. Wałowej 15. Remonty są i będą prowadzone, w tych budynkach gdzie regularnie opłacany jest czynsz przez najemców.

Na finiszu jest remont w budynku przy ul. Konstytucji 52. Przeróbkę przeszła klatka schodowa. Naprawione i wyremontowane  zostały schody i balustrady schodowe. Wymienione zostały drzwi wejściowe od frontu i od podwórka  oraz  okna /na klatce schodowej/. Wymieniona została cała wewnętrzna instalacja elektryczna. Obecnie  prowadzone są roboty tynkarskie i malarskie wewnątrz klatki schodowej oraz roboty elewacyjne na ścianie frontowej budynku.  Parę lat wcześniej naprawiony został dach. W budynku jest 8 mieszkań i dwa lokale użytkowe. Koszt remontu, to przeszło 112 tysięcy złotych.

W czerwcu ma zakończyć się modernizacja klatki schodowej w kamienicy przy ul. Wałowej 15 oraz remont przejazdu bramowego. Zakres prac zbliżony do poprzednich. Po kapitalnym remoncie jest już dach i wymienione są okna na klatce schodowej. W budynku jest 6 mieszkań i 1 lokal użytkowy.

– Mimo prowadzonej przez nas na szeroką skalę windykacji nadal gro mieszkańców naszego miasta zalega z opłatą za czynsz. W ubiegłym roku prezydent Bytomia zadecydował, że remonty prowadzone będą jedynie w tych budynkach gdzie mieszkańcy regularnie płacą. Dlatego też wytypowaliśmy powyższe adresy – wyjaśnia Monika Trzcionkowska, dyrektor Bytomskich Mieszkań.

Na III i początek IV kwartału 2021 roku zaplanowano /podobny zakres robót/ remont klatek w budynkach przy ul. Olszewskiego 12 oraz Konstytucji – 45 i -47.